Historické kávovary

História nás učí, inšpiruje, fascinuje. Sú to stovky rokov neustáleho skúšania a zlepšovania, vďaka ktorým si dnes môžeme pripravovať lahodnú kávu. Aj preto sú historické kávovary našou láskou – hľadáme ich, skúmame, opravujeme, hýčkame a samozrejme ponúkame na predaj.
5 elementov na prípravu kávy
Historické kávovary

Historické kávovary

Rôznorodosť dizajnu, precízne vyhotovenie, kvalitné materiály, príbehy. Aj kvôli tomu sme si historické kávovary zamilovali. Každý jeden kúsok je pre nás výnimočný, pri jeho repasovaní sme dôslední ako chirurg pri náročnej operácii. Vždy, keď sa kávovaru podarí vdýchnuť nový život, zaleje nás príjemný pocit. Skoro ako prvom dúšku rannej kávy.

Historické kávovary

Nový život starých kávovarov

Zanesená mosadz, poškodený mechanizmus či stopy po rokoch čakania v pivnici. Historické kávovary, ktoré prejdú našimi rukami, dôkladne opravíme a zrepasujeme – od kozmetických úprav cez „vnútornosti“ až po finálne vyladenie. Takýto kúsok je plne funkčný a vy na ňom môžete pripraviť šálku espressa tak, ako to robil kaviarnik v časoch najväčšej slávy Prvej republiky: s noblesou.

Historické kávovary

Pre výnimočné podniky

Kávovar nie je iba funkčný stroj, prináša so sebou i dizajn. Práve historické kúsky sú ním povestné – výrobcovia sa v minulosti nechceli odlíšiť iba kvalitou a materiálmi, ale predovšetkým vzhľadom. Zbožňovali minimalizmus, nebáli sa vystúpiť z radu, spolupracovali so špičkovými dizajnérmi. Či už pripravujete kávu v secesnom hoteli alebo modernom bistre, historický kávovar dokáže priestoru vdýchnuť výnimočné genius loci.

Historické kávovary

Vlastníte starý kávovar?

Našli ste v garáži historický kávovar po starom otcovi alebo máte v pivnici kúsok, ktorý tam uložila prababička? Doneste ho k nám, radi mu vdýchneme nový život. Urobíme všetko pre to, aby tento kávovar mohol písať históriu ďalej – svoju aj svojho nového pôsobiska. Pomôžme spoločne týmto legendám pripravovať opäť lahodnú kávu.

Konfigurátor produktov

Hľadáte konkrétnu skupinu produktov? Vyskúšajte náš konfigurátor, ktorý vám odporučí to najvhodnejšie riešenie pre vašu prevádzku.

Technická podpora 24/7

Viac ako desaťročné skúsenosti nám nedovolia poradiť vám inak ako profesionálne a s prehľadom. Môžete sa na nás kedykoľvek obrátiť.

+421 42 433 19 19