Krok od dokonalosti: Kávovar Mirage Slim Jim od holandského Keese van der Westen

Vždy máme radosť, keď môžeme zaradiť nový kávovar do našej ponuky. No keď príde s niečím novým holandský výrobca Kees van der Westen, lietajú nám motýliky v bruchu – takmer s istotou to bude veľká vec. Kombinácia ultimátneho dizajnu a tých najlepších technológií nenechá chladného ani jedného espressophila. Naším najnovším prírastkom do rodiny kávovarov je stroj Mirage Slim Jim. Čím je táto mašina unikátna?

Slim jim black

Mirage Slim Jim v znamení rýchlosti

Ako už pri Kees van der Westen býva zvykom, kávovar zaujme hneď na prvý pohľad: Holanďania považujú espresso za rýchly nápoj a tomu prispôsobujú i dizajn strojov. Ten je typický svojimi dynamickými líniami, Mirage Slim Jim v sebe spája to najlepšie z prvkov vintage auta, retro rádia a luxusnej, rýchlej lode. Nešetrí sa ani na materiáloch – takmer všetko je z ocele, nájdeme tu však i akcenty z dreva či nepravej slonoviny.

Kees van der Westen však nič nerobí účelne,nechce prvoplánovo zaujať, rovnako ani dizajn kávovaru Mirage Slim Jim nejde na úkor praktickej stránky – stroj je ergonomický a pri jeho navrhovaní výrobca zohľadnil postrehy špičkových baristov. Fanúšikov vizuálnej stránky určite poteší možnosť dotvoriť si mašinu podľa svojich predstáv: môžete si vybrať vlastný dizajn (napríklad logo svojej firmy, kaviarne), farbu bočného krytu, rôzne materiály akcentov či tvar nožičiek.

Špičkové technológie v podaní Keese van der Westen

Ak vás kávovar Mirage Slim Jim dostane na prvý pohľad, po vyskúšaní vás úplne odrovná. Čím? Najvhodnejšia odpoveď zrejme znie: „Všetkým,“ poďme si ju však rozmeniť na drobné. Začneme vychytávkami, jednou z nich je páka na nohu, ktorou barista ovláda paru – mať voľné ruky pri plnom podniku je na nezaplatenie.

Skvelou správou je, že Mirage Slim Jim disponuje viacbojlerovým systémom, ktorý sa skladá z jedného bojlera na paru a z ďalších troch na ohrev vody. Tento systém je vybavený technológiou PID, s pomocou ktorej máte teplotu vody skutočne pod kontrolou. Tú vidíte na displejoch – nielen jej prednastavené hodnoty, Mirage Slim Jim vám ukáže aktuálnu teplotu vody v reálnom čase. A nielen vody, prehľad máte tak i o teplote mlieka či čohokoľvek iného.

Kávovar Mirage Slim Jim okrem teploty v reálnom čase ukazuje na štýlovom ciferníku aktuálny tlak v páke pri príprave kávy. A keď sme pri teplote, nastaviť si môžete aj to, aké teplé majú byť vaše šálky pri servírovaní. Rovnako poteší možnosť nastaviť výšku odkvapkávača či automatické prepnutie do ekologického módu počas víkendov, resp. vami vybraných dní. A to všetko zvládol Kees van der Westen zabaliť do ergonomických tvarov a ešte k tomu prihodil aj intuitívne ovládanie.

 

Kto je Kees van der Westen

V roku 1984 neďaleko Eindhovenu, v mestečku Waalre vznikla prémiová značka Kees van der Westen, ktorej zakladateľ túžil vytvoriť najlepší možný stroj na prípravu espressa. Holandský výrobca sa snaží spájať do výnimočného celku najkvalitnejšie technológie a prepracovaný dizajn pripomínajúci rýchlosť. Ak hľadáte stroj na prípravu skvelej kávy, ktorý svojím vzhľadom upúta návštevníkov a stane sa srdcom podniku, Kees van der Westen vyrobil takýchto kúskov hneď niekoľko.

Pozrite si našu ponuku unikátnych kávovarov Kees van der Westen a pochopíte, že málokto sa priblížil k dokonalosti tak blízko ako tento holandský výrobca.

Viac informácii a technický o produkte nájdete na našom e shope: Kees van der Westen Mirage Slim Jim

Nezabudnite zdielať

Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
https://www.eurosam.sk/krok-od-dokonalosti-kavovar-mirage-slim-jim-od-holandskeho-keese-van-der-westen">
Twitter
Pinterest

Chcem odoberať nové články

Pridaj komentár