Mlynček Mahlkönig W1BN: Historické spojenie dizajnu a precíznosti

Mahlkönig je voľbou číslo jeden svetových baristov, hovorí o sebe táto nemecká značka. A je to skutočne tak, keď sa povie toto ľubozvučné slovo, každý, kto čo i len trochu prenikol do tajov dokonalého espressa, vie, že je reč o špičkovom výrobcovi mlynčekov. O kráľovi. O to väčšiu radosť máme, že sa k našej zbierke historických kávovarov mohol pridať aj tento kúsok: Mahlkönig W1BN.

Mahlkönig – kráľ, ktorý vyrábal elektromotory

V roku 1924 vznikla v nemeckom Hamburgu spoločnosť Mahlkönig, v tom čase len málokto tušil, ako výrazne sa zapíše a bude formovať svet kávy. Vo svojich začiatkoch sa totiž spoločnosť sústreďovala najmä na výrobu elektromotorov, zásadné a zrejme aj najlepšie rozhodnutie urobili v  Mahlkönig roku 1960 – práve vtedy sa rozhodli, že sa zamerajú čisto na výrobu mlynčekov na kávu. Aj preto o sebe môžu o necelých 60 rokov sebavedomo konštatovať, že sú prvou voľbou svetových baristov, ktorí hľadajú špičkový mlynček Mahlkönig.

logo

Mahlkönig bol pionierom, ktorý sa zaslúžil, že dnes je čerstvo zomletá káva pri príprave dokonalého espressa samozrejmosťou. Nie vždy tomu tak bolo, nie vždy barista zomlel zrno priamo pred vami. Spoločnosť zároveň v sebe spája vysokokvalitné materiály, tradičné postupy, do ktorých vnáša chuť inovovať a prináša niečo nové. Niečo, o čom baristi ešte dnes netušia, ako im to zajtra dokáže pomôcť pri príprave kávy. Jednoducho: Mahlkönig je kráľ mlynčekov na kávu.

Historický mlynček Mahlkönig W1BN

Mlynček na kávu Mahlkönig W1BN je v bežne dostupných zdrojoch v dnešnej dobe zahalený rúškom tajomstva. Ide o historický kúsok, ktorý sa vyrábal s najväčšou pravdepodobnosťou od rokov 1950 do 1960, spoľahlivo teda môžeme tvrdiť, že ide o funkčného veterána. Teda aspoň ten konkrétny mlynček W1BN, ktorý sa nám podarilo zachrániť a zrepasovať.

Mlynček Mahlkönig W1BN zaujme už na prvý pohľad – nadčasový dizajn by pútal na seba pozornosť aj medzi strojmi, ktoré vyrába nemecká značka dnes. Vyhotovený je z kvalitných materiálov, ktorým dominuje hliník, oceľ a železo. Vysoký je 56 centimetrov, no vďaka zlatistej farbe pôsobí subtílnejšie.

Dnes ho nájdete v rôznych aukciách či tržbách v rôznom cenovom rozpätí, pri čom hornú hranicu ťažko určiť, tak ako u predošlých historických kávovaroch, ktoré nájdete na našom blogu. Ak by ste si chceli mlynček Mahlkönig W1BN pozrieť naživo, prípadne ho otestovať, radi vám ho ukážem v našom školiacom centre Espressophille Lab.

Galéria

Zaujíma Vás, ako vyzerá repas kávovaru? Pozrite si naše video:

Nezabudnite zdielať

Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
https://www.eurosam.sk/mlyncek-mahlkonig-w1bn-historicke-spojenie-dizajnu-a-preciznosti">
Twitter
Pinterest

Chcem odoberať nové články

Pridaj komentár